Na bieżąco

zemsta mW sobotę, 12 września o godz. 19.00 na zamku w Inowłodzu odbędzie się premiera spektaklu " Zemsta o mur graniczny" na motywach komedii Aleksandra Fredry.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Remigiusz Caban, który jest związany artystycznie z Łodzią, był też dyrektorem teatru w Rzeszowie, a pomieszkuje w Inowłodzu. Nawiązuje do Fredry, ale w formule bardzo współczesnej. Wymyślił sobie, że wszystkie role w tej sztuce grają kobiety, a panowie pełnią inne funkcje, tj. klapserów, suflerów, inspicjentów itd. - mówi kasztelanowa Randia Filutowska, która zagra rolę Wacława Milczka.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty