W niedzielę, 26 lipca 400-lecie objawień św. Anny świętowali nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale też wielu pielgrzymów i wczasowiczów. - Już od czterech wieków św. Anna czuwa nad nami jak babcia. Chroni od nawałnic, klęsk i nieszczęść. Nawiedzajmy ją nie tylko od święta - mówi o. Marek Zienkiewicz, proboszcz i gwardian smardzewickiego sanktuarium.

Kult św. Anny jest znany zarówno w Kościele katolickim, jak i prawosławnym. Jej życie jest dokładne opisane w apokryfach wczesnochrześcijańskich (z II w.).

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty