Na bieżąco

W tomaszowskim szpitalu jest ognisko koronawirusa

W ubiegły wtorek (19 maja) na oddział wewnętrzny Tomaszowskiego Centrum Zdrowia trafił 68-letni pacjent z dusznością. Wynik badania na obecność koronawirusa był negatywny, więc mężczyzna został wypisany do domu. Okazało się jednak, że objawy nie ustępują. Chory trafił do innego szpitala, gdzie kolejne badanie wykazało zarażenie SARS-CoV-2. Tomaszowska interna została objęta kwarantanną, a od pracowników i pacjentów pobrano wymazy do badania. I był to początek nieszczęścia. Pierwsze wyniki były negatywne, ale w środę (27 maja) po południu przyszła informacja, że jest 15 wyników pozytywnych. Mamy więc w Tomaszowie duże ognisko epidemii, która może się rozlać na wielu mieszkańców.

27 maja okazało się, że w szpitalu mamy ognisko epidemii. Dyrektor TCZ doktor Wiesław Chudzik informuje, że badania laboratoryjne wymazów wykazały, że zarażonych jest aż 15 osób, w tym dwóch pacjentów. Jednego przewieziono do szpitala w Zgierzu, a drugiego przeniesiono na oddział zakaźnych. Pozostałych trzynaścioro do personel medyczny, w tym jeden lekarz.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty