gawrZanosi się na to, że Tomaszów czeka plaga gawronów.

Ptaki to w zasadzie sympatyczni nasi bracia mniejsi. Ale co za dużo, to niezdrowo (dosłownie). Zimy prawie w tym roku nie było. Za chwilę wybuchnie wiosna. Ptaki szykują gniazda. Od kilku tygodni obserwujemy, jak robią to gawrony.

Jeszcze do niedawna gawron nie był ptakiem często spotykanym w mieście. 25 lat temu Jerzy Sosnowski, ornitolog amator, o ogromnej wiedzy o ptakach żyjących w Tomaszowie, autor publikacji "Ptaki miasta Tomaszowa Mazowieckiego", zaobserwował kilka kolonii tych ptaków w rejonie zadrzewień w okolicach stawu starzyckiego i w parkach ze starodrzewem.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty