kasa mFunkcjonowanie miasta na kredyt

Zadłużenie Tomaszowa Maz. zbliża się już do 100 mln zł. Z planów budżetowych na 2022 rok wynika, że przyszłoroczne wydatki znów będą znacznie wyższe od dochodów. Dług zatem wzrośnie o kolejne kilkadziesiąt mln zł. Spłacać je będziemy przez następnie ćwierć wieku. I to jeśli finanse się poprawią.

W projekcie budżetu na 2022 rok zapisano deficyt w wysokości 17 mln zł. Tylko na jego pokrycie potrzeba będzie zaciągnąć wielki kredyt, a w rzeczywistości planowane jest pożyczenie aż 24 mln zł, bo miasto ma dawne zobowiązania.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty