drab200 złotych dodatku do emerytury będzie przysługiwać strażakowi ratownikowi z OSP, ale tylko temu, który brał udział w akcjach bojowych. To jeden z zapisów nowej ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która wchodzi w życie z początkiem przyszłego roku.

- Wypracowany kompromis ze stroną rządową wydaje się dobry, chociaż pewne kwestie mogły być inaczej sprecyzowane - twierdzi Jacek Zakrzewski, komendant gminny i naczelnik OSP w Rzeczycy. Dla działaczy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaproponowany porządek prawny jest nie do przyjęcia.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty