kapliczka mPrzy drodze z Małcza do Tarnowskiej Woli (gm. Lubochnia), przy rozstaju z drogą do przysiółka Kapkaz, od dawien dawna na rosnącej tam polnej gruszy była skromna, mała kapliczka. Grusza uschła, trzeba było ją usunąć, ale co z kapliczką?

Zrodził się pomysł, który wyszedł od Michała Czechowicza. Wymyślił on, aby w tym miejscu zbudować nową kapliczkę z wykorzystaniem pnia gruszy. Pomysł podchwycili sąsiedzi, a wśród nich sołtys Małcza Barbara Milczarek i radna gminna Zofia Kuta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty