dab mPrzed tygodniem pisaliśmy o uschniętej sośnie bliźniaczce w Spalę. Leciwe sosny rosły już w okresie I wojny światowej przy leśnej drodze biegnącej od DW 48 (Tomaszów - Spała) do nadpilickich łąk. Nie tylko sosny bliźniaczki złączone poprzecznym konarem wzbudzały zainteresowanie.

Przy tej samej gruntowej drodze rosły dwa pomnikowe dęby. Piszemy rosły, ponieważ już usychają. Jeden "składa się" z olbrzymiej dziupli, w której ktoś kiedyś rozpalił ogień. Dąb jeszcze częściowo się zieleni, ale jego dni są policzone.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty