idzi mOtoczenie kościoła św. Idziego w Inowłodzu nadal nie jest wpisane do rejestru zabytków. Na wzgórzu wokół zabytkowej świątyni lądują puszki, butelki i inne śmieci.

 Sam kościół jest objęty ochroną konserwatorką już od 1967 r. Jeden z najcenniejszych zabytków w regionie łódzkim ma prawie tysiąc lat. W 2003 r. zagospodarowano teren wokół świątyni. Zbudowano nową drogę dojazdową, parking, wejście po schodach od strony Pilicy, taras widokowy. Rok później u podnóża kościoła stanął pomnik z wizerunkiem Hermana i Krzywoustego.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty