Ferie 2021 to pewnie jedne z najgorszych w historii. Dzieci zostały niemalże zamknięte w domach, przykute do ekranów komputerów i smartfonów, bez możliwości korzystania z rozrywek i atrakcji potrzebnych do ich prawidłowego rozwoju. Lepiej mają tylko te z gminy Ujazd, które dostały się na półkolonie w szkole.

Pani Wioletta (imię na prośbę zmienione) ma kilkoro dzieci. Uczęszczają one do jednej ze szkół w gminie Tomaszów. Ferie, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, spędzają w domu. - Dzieci bardzo się męczą tą sytuacją. Są przygnębione, choć czasem spotykają się z rówieśnikami, to i tak nie mają co robić. Nie pójdą do świetlicy wiejskiej, bo jest zamknięta, nie pójdą na półkolonie do szkoły, bo takich nie ma i nigdy tu zresztą nie było, nie zawiozę ich do kina czy na basen, bo to też zamknięte. Dla nich to jest koszmar - mówi z żalem pani Wioletta. Próbuje im zorganizować jakoś czas, ale to trudne, bo ile można piec ciasteczka czy spacerować? - Śniegu też praktycznie nie ma, więc na dworze też się nudzą - dodaje kobieta.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty