Od 1 listopada w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie obowiązują nowe taryfy cen i stawek opłat oraz warunków ich stosowania. Nowa cena ciepła to 33,16 zł z gigadżul. Wygląda to na niespełna procentową podwyżkę, bo wcześniej było 32,09,06 zł/GJ, ale rzeczywista zwyżka ceny przekracza trzy procent. Rosną bowiem inne elementy opłaty za energię. Jest też ciekawostka. Dla niewielkiej grupy odbiorców ciepło staniało.

Dawno minęły czasy, gdy energia cieplna z miejskiej kotłowni w Tomaszowie była tania. Teraz ciepło drożeje z roku na rok, bo nieustannie rosną koszty jego produkcji. Jak bajkę można wspominać 2016 rok, gdy o naszym mieście zrobiło się głośno w całej Polsce, bo energia cieplna z miejskiej spółki staniała, co było swoistym ewenementem. Ale radość minęła szybko. Już 1 maja 2017 r. ceny skoczyły i to znacznie. Przyczyną był gwałtowny wzrost kosztów zakupu miału. I tak było przez kolejne dwa lata.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty