willa mMiasto po raz kolejny przymierza się do sprzedaży dawnego pałacyku Landsberga przy ul. Konstytucji 3 Maja, w którym do jesieni 2014 r. funkcjonowało Przedszkole nr 16. Do tej pory nie udało się znaleźć nabywcy na ten budynek.

Willa Henryka Landsberga leżąca na działce o pow. 3840 m2 to jeden z zabytków Tomaszowa, przypominających jego fabrykancką historię. Powstała w 1908 r. i była jednym z dwóch domów fabrykanta. Po wojnie urządzono w niej przedszkole. Niestety, przez lata ograniczano się tylko do jej bieżących remontów i niezbędnych napraw.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty