Czy może być coś gorszego niż koronawirus? Tak, samotność. Dotyka ona zwłaszcza ludzi w podeszłym wieku. Takich, którzy mieszkają sami i nie mają nawet do kogo się odezwać. - Sytuacja seniorów jest tragiczna - mówi Krystyna Wilk, prezeska Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Z powodu koronawirusa nie było inauguracji

Październik zawsze był czasem wielkiej radości dla seniorów należących do TUTW. Na początku odbywała się zawsze uroczysta i tłumna inauguracja roku akademickiego, który zbiegał się z inauguracją roku młodych studentów w tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego. - Na tę inaugurację przychodziło zawsze 200 osób. Teraz się nie odbyła. Nie mamy gdzie się spotkać, żeby zachować reżim sanitarny, trzeba by było zrobić ją w Arenie Lodowej - mówi Krystyna Wilk. Ma jeszcze cichą nadzieję, że może uda się ją zrobić np. w styczniu. Ludzie tak bardzo potrzebują spotkań, poczucia jedności, mobilizacji, chęci do życia.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty