Nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych nie otrzymali nagród, które gwarantuje im przepis Karty nauczyciela. Władze Tomaszowa nie potrafią tego logicznie wytłumaczyć. Brak pieniędzy w budżecie? Tymczasem prezydent przyznaje wiceprezydentom i sekretarzowi miasta specjalne dodatki. Oburzeni są zarówno sami nauczyciele, jak i związki zawodowe.

Przepis Karty nauczyciela mówi jasno: Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół.

Przepisy przepisami, a prezydent robi swoje

Władze naszego miasta nie potrafią logicznie wytłumaczyć decyzji o nieprzyznaniu nagród pracownikom oświaty. - Nie możemy lekkomyślnie podchodzić do budżetu. Od tego może zależeć czyjeś być albo nie być.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty