osp mObecna strażnica OSP w Ujeździe ma około 100 lat. - Zimno, grzyb na ścianach, a warunki sanitarne są koszmarne - mówi Robert Goździk, prezes jednostki. Za dwa lata ma się to zmienić. Strażacy mają się przenieść do nowoczesnego budynku, gdzie znajdzie się miejsce również dla karetki i ratowników pogotowia.

W ubiegłym roku strażacy z Ujazdu byli wysyłani do zdarzeń aż 150 razy. Najwięcej ze wszystkich jednostek w całym powiecie. Tylko pięć jednostek w województwie łódzkim interweniowało częściej niż OSP w Ujeździe, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty