Na bieżąco

W tym roku, ze względu na pandemię, pątników jest znacznie mniej, ale są wyjątkowo radośni. Tomaszowska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w poniedziałek, 10 sierpnia. Odbywa się w formie sztafety.

Buty, czapka i dużo wody

Już 204 raz pielgrzymi z naszego miasta zmierzają do Częstochowy (w tym roku ph. "Jeden duch, jedno serce"). Wśród nich nie ma jak w poprzednich latach osób starszych ani dzieci.

 

Idą reprezentanci rodzin. Szkoda, że w tym roku pielgrzymuje nas znacznie mniej i w takiej formie. Jednak trzeba pamiętać też o pielgrzymach duchowych, którzy modlą się z nami w domach. Wszyscy razem zmierzamy na Jasną Górę - mówi jeden z pątników.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty