Na bieżąco

kolonia mOstatnia (chyba, bo tekst ten jest pisany 21 czerwca) przedwyborcza obietnica rządzących to bon, zwany turystycznym, dla każdego dziecka, który będzie można zrealizować przy opłacaniu pobytu na koloniach czy obozach. Na sfinansowanie turnusu, przynajmniej 14-dniowego nie starczy. Ilu rodziców z tej "łaski" rządzących skorzysta? A przecież kiedyś było inaczej.

Na pierwsze kolonie pojechałem w 1954 r. Organizatorem trzytygodniowego wypoczynku był zakład pracy ojca, czyli TZWS Wistom. Obiekt kolonijny znajdował się we wsi Wola Chojnata, w obecnym powiecie Rawa Maz., w pałacu poziemiańskim.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty