Od soboty, 30 maja - w ramach czwartego etapu "odmrażania" życia społecznego i gospodarczego - znikną kolejne obostrzenia związane z COVID-19. Jedno zmienić się nie powinno: rozsądek w korzystaniu z "nowej normalności" i ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi.

Co zmienia się tym razem? Wbrew przewidywaniom i oczekiwaniom, nie żegnamy się z maseczkami. Złagodzono jednak nieco zasady ich stosowania. Od najbliższej soboty w otwartej przestrzeni: na ulicach, w parkach czy podczas jazdy rowerem itp., gdy możliwe jest zachowanie 2-metrowego odstępu od innych, nie będzie trzeba już zasłaniać ust i nosa. Ale już np. na zatłoczonym chodniku oraz w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in.: w urzędach (podczas załatwiania spraw), sklepach, na targu, w autobusie, kościele czy - mogących wznowić działalność od 6 czerwca - w kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu nadal ma być to obowiązkowe. 

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty