komunia mW maju zawsze odbywały się pierwsze komunie święte. W zależności od czasów, zamożności rodziców oraz panującej mody i zwyczajów dzieci na ten wyjątkowy dzień były różnie ubierane, różne były też sposoby świętowania i prezenty. Teraz przez epidemię koronawirusa część uroczystości w powiecie jest przełożona na wrzesień, a inne, jak np. w sanktuarium św. Antoniego, mają odbyć się w czerwcu. A jak swoje pierwsze komunie pamiętają nasi czytelnicy?

Komunia w czasach okupacji

Pani Jadwiga Dębiec z Tomaszowa ma 88 lat, ale to wydarzenie do dziś wspomina z sentymentem. - Był to rok 1941. Maj był wtedy wyjątkowo chłodny i deszczowy. W dzień mojej pierwszej komunii też od rana padało. Był to dzień powszedni. Do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego szłam z mamą i babcią.

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty