tabTo dla nas trudny czas - mówi jedna z tomaszowskich farmaceutek.

1Opowiedziała nam o tym, co kupują ludzie w aptekach w dobie koronawirusa, jak się zachowują i czy na pewno trzeba teraz prosić o kremy przeciwzmarszczkowe i leki na potencję?

Pani Anna (imię na prośbę zmienione) nie ma za sobą łatwych dni i pewnie następne też będą podobne. Były dni, że po leki przychodziło mnóstwo osób. - Szczyt był w środę i czwartek (11, 12 marca) - informuje farmaceutka. - Teraz jest mniej ludzi, ale za to są bardzo nerwowi, wyzywają nas od najgorszych, od nienormalnych za brak maseczek i rękawiczek. Tego nadal brakuje i jest na wagę złota - dodaje. Wraz z koleżankami z pracy obsługuje klientów przez okienko w drzwiach. - Wielu ludziom to nie odpowiada, denerwują się, że nie chcemy wpuszczać ich do apteki, nie rozumieją, że to nie czas na spacery i oglądanie szamponów czy suplementów diety. Zdarza się, że używają najgorszych epitetów, a przecież to jest dla ich i naszego dobra - mówi pani Anna.

Zapytaliśmy ją, co w ostatnich dniach najczęściej kupowali tomaszowianie. - Były to głównie leki przeciwwirusowe - wyjaśnia. - Część przychodziła też np. po kremy przeciwzmarszczkowe bądź leki na potencję - dodaje. Pani Ania, tak jak inni farmaceuci, apeluje, żeby przychodzić po ważne, ratujące zdrowie i życie leki, a nie to, bez czego można się obejść. - Nie można doprowadzić do tego, że zarażą się także farmaceuci i w końcu apteki zostaną zamknięte. Można nawet nie wiedzieć, że się jest zarażonym koronawirusem. Jeśli ktoś zarazi jedną osobę w aptece, to cała apteka idzie na kwarantannę i będzie nieczynna - tłumaczy. Radzi naszym czytelnikom, by przychodzić tylko, gdy jest to niezbędne, żeby nie zabierać ze sobą dzieci, zachowywać odległość od farmaceuty (minimum metr), uczulać seniorów w swoich rodzinach, by unikali chodzenia do aptek i innych miejsc publicznych oraz w miarę możliwości płacić kartą. - Ważne jest też, żeby nie kupować leków na zapas - mówi pani Anna.

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarz wydarzeń

Marzec 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty