morsySekcja tomaszowskich morsów działająca przy Klubie Sportowym "Amber" jest coraz aktywniejsza. Miłośnicy zimnych kąpieli narzekają na niesprzyjające warunki pogodowe - brak śniegu i mrozu. Biorą jednak udział w kolejnych imprezach.

7-9 lutego 80 członków i sympatyków KS "Amber" wybrało się na XVII Międzynarodowy Zlot Morsów do Mielna.

Wzięło w nim udział aż 6000 morsów z całego świata. W ciągu trzech dni organizatorzy zapewnili im szereg atrakcji. Pierwszego dnia rozpoczął się turniej "Mrozoodporni". Zawodnicy z  Tomaszowa uplasowali się na trzecim miejscu. Podczas zlotu odbyły się również biegi po plaży na dystansie 2,5 oraz 5 km, w których tomaszowianie licznie reprezentowali nasze miasto. Następnego dnia zorganizowano wielki bal, a w niedzielę rano "kosmiczną" paradę uczestników zlotu, za którą morsy z Tomaszowa otrzymały wyróżnienie. Cała impreza musiała oczywiście zakończyć się kąpielą w Bałtyku.

Tydzień później tomaszowskie morsy wybrały się na VIII Bieg "Icemana" do Przesieki. Siedmioro zawodników ukończyło bieg górski w zimowych warunkach. Tomaszowianka Agnieszka Plich zajęła trzecie miejsce w  kategorii open kobiet na dystansie 20 km.

Kolejną imprezą trwającego sezonu był zlot "Morsy w Zalewie" oraz "Mors Run", który odbył się 22-23 lutego w Smardzewicach przy ośrodku "Molo". Impreza rozpoczęła się dyskoteką na plaży. Niektórzy uczestnicy rozbili obozowisko i nocowali pod namiotami. Następnego dnia czekał na nich bieg z przeszkodami "Mors Run", w którym wzięło udział blisko 90 osób. W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Plich, druga była Patrycja Rozpędowska, trzecia Małgorzata Wołczyk. W kategorii mężczyzn wygrał Włodzimierz Wąsowicz, drugie miejsce zajął Mariusz Merk, a trzecie Przemysław Kawnik. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Następnie do wody weszło ponad 300 osób, ciesząc się z zimnej kąpieli.

Na miłośników morsowania czekają kolejne imprezy. 1 marca rusza IV edycja "Zimowych Szlaków Szwecji". Wybiera się tam liczna grupa z naszego miasta.