rozbTym razem przed przejazdem kolejowym na drodze krajowej nr 48 zderzyły się peugeot i ford. - Przez ten niepotrzebny STOP trzeba ostro hamować przed torem, po którym nie jeżdżą pociągi - mówi jeden z kierowców.

Ruch na "krajówce" prowadzącej w kierunku Spały jest bardzo duży, szczególnie w godzinach szczytu. Tak było też we wtorek, 11 lutego. Około godz. 7.45 kierowca peugeota, dojeżdżając do przejazdu kolejowego (tuż za skrzyżowaniem z ul. Spalską), nie zdążył wyhamować (nie zachował bezpiecznej odległości) przed jadącym przed nim fordem.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Straty oszacowano wstępnie na około 30 tys. zł.

To nie pierwsza kolizja w tym miejscu. Dochodziło tutaj też do minikaramboli. W ubiegłym roku przed przejazdem postawiono znak STOP.  - Zgodnie z przepisami i w trosce o bezpieczeństwo kierowców - mówią zgodnie przedstawiciele PKP PLK (zarządcy linii kolejowej) i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (zarządy drogi).

Jednak efekt jest odwrotny do zamierzonego. Na prostym odcinku drogi rozpędzeni kierowcy ostro hamują i dochodzi do stłuczek. - Ten znak potrzebny jest tutaj tylko w okresie letnim, w weekendy kiedy jeżdżą pociągi turystyczne do Spały. W pozostałe dni w roku jest zupełnie niepotrzebny. Z pociągiem nikt się tutaj nie zderzy. Za to jest bardzo prawdopodobne, że dojdzie do kolizji samochodów - uważa kierowca codziennie jeżdżący tą trasą.

Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty