7 września rozegrano na stadionie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w alejach Piłsudskiego zawody sportowo-pożarnicze reprezentacji ochotniczych straży pożarnych ze wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego.
Imprezę przygotowała i przeprowadziła Komenda Powiatowej Straży Pożarnej. Turniej obserwowali przedstawiciele starostwa, gmin i miast powiatu tomaszowskiego, delegacje z województwa i parlamentarzyści.
Zawodami kierował starszy brygadier Ernest Lech, wspierany przez sędziego głównego młodszego kapitana Sławomira Stolińskiego, pracowników komendy oraz grupę sędziów torowych i liniowych wyłonionych z jednostek OSP.
Do udziału w turnieju zaproszono 15 drużyn dziecięco-młodzieżowych, w tym trzy dziewczęce (w przedziale wiekowym 10–15 lat), pięć ekip kobiecych oraz osiem sekcji męskich. W sobotę przed południem ponad 250 rycerzy św. Floriana przystąpiło do zmagań sprawnościowych na płycie stadionu.
Przez pięć godzin ekipy pożarnicze demonstrowały koleżankom i kolegom oraz licznej grupie kibiców poziom wyszkolenia sprawnościowego. Zgodnie z regulaminem startowały na czas w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami, biorąc później udział w pokazach bojowych, rozwijania i uruchamiania linii wodnej do przeprowadzenia akcji gaśniczo-ratowniczej.
Walczyli zażarcie. Niestety kilka zespołów popełniło błędy skutkujące punktami karnymi, które wpłynęły na obniżenie lokaty w tabelach uczestnictwa.
W grupie 1 OSP CTiF dziewcząt zwyciężyła drużyna z Łaznowa, wyprzedzając reprezentacje Strzemeszny i Przesiadłowa
W grupie 1 OSP CTiF chłopców pierwsze miejsce zajęła sekcja z Przesiadłowa, drugie miejsce wywalczyła ekipa ze Strzemeszny, trzecie miejsce drużyna z Łaznowa.
W grupie C (kobiet) najlepsza okazała się reprezentacja z Twardej, wyprzedzając koleżanki ze Smardzewic oraz panie z Przesiadłowa.
W grupe A (seniorów) pierwsze miejsce przypadło sekcji ze Smardzewic, drugie ekipie z Twardej, trzecie drużynie z Przesiadłowa.
Pierwsze miejsca uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka, który osobiście je wręczał.
Wyróżnienia rzeczowe przyznawane za zdobyte miejsca drugie i trzecie kupiły władze Tomaszowa, Ujazdu, Inowłodza oraz gminy wiejskie. Przegranych nie było, bowiem dla wszystkich zespołów symboliczne upominki przygotowały firmy współpracujące z KPSP, indywidualni darczyńcy oraz sponsorzy.
Strażaków wszystkich grup wiekowych oraz towarzyszących im kibiców dożywiało stoisko zajazdu Janosik, serwując pyszną grochówkę na wędzonym boczku.
EmJot