Darmowy slider

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

rodzina mPół życia spędził za granicą

Pan Artur Jankowski jest rodowitym tomaszowianinem. Ponad 20 lat pracował w branży finansowej w Kanadzie. Jest też pastorem. Dwa tygodnie temu wrócił do Tomaszowa i nie zamierza już wyjeżdżać. Dlaczego?

Krzysztof Krasnodębski: - Kiedy wyjechał pan za granicę i dlaczego się pan na to zdecydował?

Artur Jankowski: - Wyjechałem za granicę na początku lat 90. Zawsze byłem zachwycony Zachodem. Wyjeżdżałem na parę lat, po czym znowu wracałem do Polski.


cmentarz mUmieranie zawsze może być straszne, ale z powodu COVID-19 zyskuje dodatkowe posępne oblicze – odchodzi się w samotności, z daleka od bliskich, w strachu. A oni czekają na telefon, na dobre wieści, na nadzieję. Czasem zostaje tylko cisza. A ze zmarłym nawet nie można się pożegnać.

Pani Krystyna* jest po sześćdziesiątce i niejedno w życiu przeszła, ale takiej śmierci swojego męża się nie spodziewała. To przyszło nagle, przeziębienie, koronawirus, płuca "zajęte", karetka... - Nie myślałam, że męża już nie zobaczę - mówi załamana kobieta. Nie było pożegnań i wielkich słów. Mieli go wyleczyć i miał wrócić. W szpitalu odwiedzin nie ma, więc go nie widziała przez cały okres jego hospitalizacji. Dzwoniła jednak do niego, dzwoniła do lekarza, żeby się dowiedzieć, jaki jest jego stan. - Bywało nawet dobrze, miał już wrócić, na to się szykował, bo czuł się trochę lepiej - mówi tomaszowianka. 


Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty