Siatkówka szkolna

Siatkarska ekipa ZSP nr 1 z dyrektorem Ryszardem Rupniewskim (od lewej).

W ubiegłym tygodniu reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
nr 1 wystąpiła w turnieju finałowym szkolnych mistrzostw woj. łódzkiego
w piłce siatkowej. Nasi siatkarze spisali się bardzo dobrze. Dotarli aż do finału,
w którym ulegli ekipie z Bełchatowa.
Droga reprezentacji siatkarskiej popularnego mechanika do wojewódzkiego finału Licealiady 2011 był długa. Najpierw sięgnęła po tytuł mistrza powiatu tomaszowskiego. W eliminacjach uczniowie ZSP nr 1 pokonali po 2:0 ZSP 6, II LO oraz ZSP 2. W półfinale ograli 2:0 I LO,
a finale wygrali 2:0 z drużyną III LO. Trzecie miejsce w powiecie zajęło II LO.
W mistrzostwach rejonu tomaszowianie nie natrafili na groźnego rywala
i łatwo awansowali do finału rozgrywek wojewódzkich. Gładko po 2:0 pokonali ZSP nr 2 w Koluszkach, ZSO w Opocznie i ZSP w Brzezinach.
W turnieju finałowym w Ozorkowie wystartowały reprezentacje sześciu szkół, które podzielono na dwie grupy. W eliminacjach ekipa popularnego mechanika wygrała 2:0 z Zespołem Szkół Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej oraz 2:1 z I Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. W pojedynku o złoty medal tomaszowianie zmierzyli się z reprezentacją II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Niestety, siatkarze grający w bełchatowskiej Skrze okazali się minimalnie lepsi od naszych zawodników. Pokonali mechanik 2:1 (26, -21, 9).
Barw ZSP nr 1 bronili: Konrad Goździk, Wiktor Musiał, Marcin Szkudlarski, Piotr Jedliński, Jacek Kucharski, Piotr Łaski, Paweł Gajek, Daniel Gaj, Bartek Mendel, Jakub Orzechowski, Patryk Kucharski, Rafał Olczyk. To juniorzy i kadeci Lechii. Ich opiekunem jest Adam Czekaj, a dyrektorem szkoły Ryszard Rupniewski.
***
Mniej udanie w mistrzostwach województwa wypadli koszykarze ZSP nr 1, którzy wcześniej zostali mistrzami powiatu tomaszowskiego szkół ponadgimnazjalnych. W grupie eliminacyjnej powiatowych zmagań uczniowie mechanika pokonali ZSP nr 3 i II LO oraz przegrali z I LO. Do turnieju finałowego awansowali z drugiego miejsca.
W półfinale ZSP nr 1 pokonał III LO, a następnie w finale spotkał się ponownie z I LO. Tym razem uczniowie mechanika wzięli rewanż na licealistach i zdobyli złoty medal.
W eliminacjach rejonowych tomaszowianie ograli łatwo ZSP nr 2 w Koluszkach 75:32, ale na tym zakończyła się seria ich zwycięstw. W półfinale mistrzostw woj. łódzkiego nie sprostali szkolnym koszykarzom z Łodzi i Skierniewic. Ostatecznie zajęli piąte miejsce.
Skład ZSP nr 1: Konrad Dąbrowski, Krystian Pluta, Michał Kotliński, Mateusz Zając, Rafał Szaciłowski, Dominik Banasiak, Mateusz Scheel, Tomasz Stawicki, Adrian Stanowski, Dawid Matyjaszczyk, Kamil Kapka i Mateusz Bober. Koszykarzy też prowadził trener Czekaj.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (1084) z dnia 28 Kwietnia 2011r.