tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 15 tysięcy na promocję Pilicy

 

Stowarzyszenie Dolina Pilicy uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wysokości 15 tysięcy złotych na realizację zadania pn. „Pilica - rzeka jakiej nie znamy”. Cały projekt, promujący nadpilicką turystykę, będzie kosztował nieco ponad 18 tys. i ma być realizowany we wrześniu.
Dotacja została przyznana stowarzyszeniu w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego dla organizacji pozarządowych w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa”.
Głównym celem projektu ma być promocja bogactwa kulturowego i przyrodniczego województwa łódzkiego, a zwłaszcza rzeki Pilicy i jej okolic. Ma on również zachęcić do uprawiania kajakarstwa, jako formy turystyki służącej do poznawania regionu.
Projekt ma być podzielony na trzy części. Pierwszą stanowić będzie konferencja, która jest planowana na 9-10 września w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” koło Przedborza. - To malowniczy ośrodek, który zyskał miano „małej Japonii”. Będziemy tam dyskutować na temat planów rozwoju turystyki i krajoznawstwa w środkowym biegu Pilicy. Chcielibyśmy wykreować szlak kajakowy Pilicy jako produkt turystyczny - mówi Bronisław Helman, prezes SDP.
Drugą część będzie obejmował ogólnopolski spływ kajakowy pn. „Z nurtem rzeki, o pięknie przyrody i bogactwie kulturowym dziedzictwa doliny Pilicy.” Będzie on prowadził po ciekawych, często nieznanych przyrodniczo i krajobrazowo odcinkach rzeki.
Dopełnieniem projektu będzie konkurs fotograficzny pt. „Pilica, rzeka, którą warto poznać”, skierowany do uczestników spływu, ale też dla wszystkich osób zainteresowanych uwiecznianiem na zdjęciach walorów rzeki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 września.
- Chcielibyśmy jak najlepiej zagospodarować obszary Pilicy, wykorzystać jej bogactwo przyrodnicze i potencjał turystyczny. Podczas konferencji poruszać będziemy głównie te tematy - wyjaśnia Bartłomiej Gierak z SDP.
Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy pasjonują się walorami środkowej Pilicy: turystów, kajakarzy, fotografów i nie tylko.
Stowarzyszenie chce zachęcić do udziału w tym programie grupy zorganizowane, zaangażowane już w działalność na rzecze rozwoju terenów nadpilickich.
- Planujemy włączyć do projektu około 50 osób. Przede wszystkim lokalnych liderów, przedstawicieli administracji, lokalne grupy działania z województwa łódzkiego oraz osoby z całego kraju zaangażowane w promocję zasobów i walorów przyrodniczo-krajobrazowych naszego regionu, a zwłaszcza Pilicy - tłumaczy B. Gierak.
Wkrótce ma powstać strona internetowa, promująca projekt.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (1084) z dnia 28 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator