tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Będzie Stowarzyszenie Zamkowe

 
Inowłódz

Lada dzień w ruinach inowłodzkiego zamku kazimierzowskiego powinny się pojawić ekipy budowlane, które przystąpią do częściowej rekonstrukcji średniowiecznej budowli. Inwestycja realizowana będzie z pomocą wynoszącej 5,6 mln zł unijnej dotacji. Jeśli doliczyć do tego tzw. wkład własny gminy, będą to duże pieniądze. Na zaplanowaną odbudowę zapewne wystarczą, ale na zagospodarowanie, wyposażenie, wreszcie na rozruch działalności centrum kultury, jakie ma w zamku funkcjonować, może braknąć. Już teraz należy rozpocząć poszukiwania dodatkowych środków.
Ten i podobne cele przyświecały członkom Inowłodzkiego Bractwa Rycerskiego, gospodarzom gminy i grupie jej mieszkańców, którzy postanowili powołać do życia Stowarzyszenie na rzecz Odbudowy Królewskiego Zamku w Inowłodzu. W skrócie - Stowarzyszenie Zamkowe.
Odbyło się pierwsze spotkanie grupy inicjatywnej. Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że przedsięwzięcie nie może się odbywać bez udziału inowłodzkiej społeczności. Stowarzyszenie ma być ich reprezentantem wobec Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury, Narodowego Centrum Kultury i innych instytucji oraz organizacji, z którymi przyjdzie rozmawiać o zamkowych sprawach. Inicjatorzy postanowili spotkać się na zebraniu założycielskim 13 kwietnia o godz. 17.00 w klubie „Stara Piekarnia”. Także za pośrednictwem TIT zapraszają na to spotkanie wszystkich, którym historia Inowłodza, więc i zamku, a także jego przyszłość leżą na sercu.


Marek Miziak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1081) z dnia 8 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator