tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

KARDIOLOG dziecięcy prof. doc. dr hab. med. JERZY ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Podsumowania i plany przyjaciół Tomaszowa

 

Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego na walnym zgromadzeniu 29 marca w galerii Arkady podsumowało ubiegłoroczne dokonania.
Ze zrealizowanych zadań warto wymienić te związane z obchodami 180-lecia nadania praw miejskich Tomaszowowi, w tym organizację VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Ujazdu (dawnej siedziby rodziny Ostrowskich, założycieli miasta), podjęcie inicjatywy w sprawie emisji monet, tzw. tomaszy, wydanie kart okolicznościowych. W ubiegłym roku TPTM było także współorganizatorem (wraz z Miejską Biblioteką Publiczną) powiatowego konkursu fotograficznego „Cztery pory roku” oraz pomysłodawcą I Rodzinnego Turnieju Kręglarskiego. Działacze TPTM zaprezentowali swoją działalność na konferencji „Współpraca organizacji pozarządowych w zakresie turystyki szkolnej” zorganizowanej w Urzędzie Miasta przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie. Stowarzyszenie uczestniczyło też w III Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”.
Po otrzymaniu absolutorium zarząd i członkowie TPTM przystąpili do planowania pracy na rok bieżący. Wśród zgłoszonych wniosków znalazły się m.in. dotyczączące rozpoczęcia działalności sekcji kulturalno-oświatowej, historycznej, kultury fizycznej i turystyki, podjęcia działań dotyczących ochrony zabytków oraz organizowania otwartych spotkań TPTM dla zainteresowanych mieszkańców miasta niebędących członkami towarzystwa. Pierwsze z nich ma odbyć się już 12 kwietnia o godz. 18.00 w galerii Arkady.
Podjęto też inicjatywę uchwałodawczą w sprawie ustanowienia hejnału miasta z wykorzystaniem fragmentu kompozycji Zygmunta Koniecznego z piosenki „Tomaszów” (do wiersza Juliana Tuwima) śpiewanej przez Ewę Demarczyk. Wniosek w tej sprawie, wraz z listami poparcia, skierowany zostanie do Rady Miejskiej.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1081) z dnia 8 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator