tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Koperty z nadrukiem ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Walczyli o tytuł info-techowca

 
Kacper Wojtaszczyk z Gimnazjum nr 4 został zwycięzcą konkursu informatycznego pn. Info-Tech przeznaczonego dla gimnazjalistów z powiatu tomaszowskiego, którego organizatorem już po raz czwarty był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

- Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu informatyki, wyróżnienie wybitnie uzdolnionych gimnazjalistów, a także promowanie naszej szkoły, miasta oraz powiatu - mówi Maciej Pyśka, jeden ze współorganizatorów konkursu, którego inicjatorami przed czterema laty byli jego szkolni koledzy Bartosz Gałek i Piotr Szymański, uczniowie technikum informatycznego. Od zeszłego roku pałeczkę przejęli od nich (oprócz Maćka) Paweł Rutkowski, Michał Kobędza, Adrian Czerniak, a od tego roku do grona organizatorów dołączyli także Urszula Gruszczyńska i Paweł Tomasik. Swoich uczniów wspierają nauczyciele Janusz Ptasiński i Paweł Węgrzynowski.
Pierwszy etap konkursu odbył się w tym roku 11 marca we wszystkich szkołach, które zgłosiły chęć udziału w zawodach. Zawodnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe za pośrednictwem Internetu. Do etapu drugiego, który rozegrany został 23 marca już w ZSP 1, jury zakwalifikowało 15 najlepszych informatyków. Tym razem musieli się oni zmierzyć z zadaniami praktycznymi, które wyłoniły czterech finalistów. Walczyli oni o jak najlepsze pozycje, biorąc udział w kwizie przypominającym nieco telewizyjny teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Najszybciej na zadawane przez jurorów pytania odpowiadał Kacer Wojtaszczyk z Gimnazjum nr 4 i to on został zwycięzcą konkursu, otrzymując oprócz nagród ufundowanych przez sopnsorów również puchar dyrektora ZSP 1. Tuż za Kacprem uplasował się Maciej Wołczyk z Gim. 6, a na trzecim miejscu Mateusz Borysławski z Gim. 3. Tuż za podium znalazł się Paweł Kacprzyk z Gim. 6.
Honorowy patronat nad konkursem objęli starosta tomaszowski Piotr Kagankiewicz i prezydent miasta Rafał Zagozdon. Jednym z patronów medialnych był TIT.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (1080) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator