tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Kolejna powieść tomaszowianki

 Okładka najnowszej powieści tomaszowianki.


Agata Malesińska (z domu Węgrzynowska, znana też pod pseudonimem Agaty Harrison), scenarzystka, pisarka, dziennikarka, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i programu International Baccalaureate wydała właśnie swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Malokkio” (Malokkio to „złe spojrzenie”. Ktoś, kto jest nim obdarzony, ściąga nieszczęście na innych).
Agata zaskoczyła wszystkich, pisząc thriller przygodowy, którego akcję osadziła we współczesnej Warszawie. Bohaterką książki jest dwudziestodziewięcioletnia recepcjonistka Daria, która pewnego dnia odkrywa u siebie przerażające właściwości. Ludzie, którym źle życzy, doznają strasznych wypadków. Dziewczyna nie wie, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Patentem na sukces powieści może być pomysłowa intryga z tajemniczą księgą, sektą i morderstwami w tle.
Książka tomaszowianki 1 marca pojawiła się w sieciowych księgarniach „Świata Książki”. Dostępna jest także w sklepach internetowych. Być może niedługo będzie ją także można kupić w Tomaszowie.
„Malokkio” jest już drugą powieścią Agaty Malesińskiej po wydanej w 2009 roku „Aby do pełni”. Wcześniej, w 2004 roku, zadebiutowała opowiadaniami „Koniec trasy” i „Dureń”. Od kilku lat tomaszowianka pisze scenariusze, lub współpracuje przy ich tworzeniu, do popularnych seriali telewizyjnych. Z jej udziałem powstawały niektóre odcinki „Samego życia”, „Heli w opałach”, „Niani”.
Od niedawna Agata Malesińska dołączyła do ekipy nowego serialu, którego producentem jest Akson Studio, realizator takich produkcji, jak „Katyń” Andrzeja Wajdy czy chętnie oglądany serial emitowany przez TVP2 „Czas honoru”. Szczegóły współpracy na razie trzymane są w tajemnicy.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (1076) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator