tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »

zatrudnie mezczyzne do obrobki drewna
...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Zima w obiektywie

 
Tomaszowianka Danuta Pacan zwyciężyła w ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego konkursie fotograficznym ph. Zima w obiektywieLaureaci konkursu spotkali się w Arkadach.


- Konkurs z cyklu „Cztery pory roku” przeznaczony był dla fotografików amatorów z powiatu tomaszowskiego, a jego celem było upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki oraz popularyzacja i promocja walorów przyrodniczych, turystycznych oraz dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta i powiatu - mówi Ewa Adamska, dyrektorka MBP i członek jury. - Najczęściej fotografowanym obiektem był rezerwat Niebieskie Źródła, tym razem w zimowej szacie.
Posiedzenie komisji konkursowej miało miejsce 25 marca, ale uroczystość wręczenia nagród laureatom ze względu na żałobę narodową przełożono na 21 kwietnia. Odbyła się ona w galerii Arkady, która jest siedzibą TPTM.
W konkursie wzięło udział 26 fotografików amatorów (12 osób dorosłych i 16 w wieku 11-16 lat) z Tomaszowa, Smardzewic, Komorowa, Jadwigowa, Będkowa, Ewcina, Sługocic i Gutkowa. Po zapoznaniu się ze 133 nadesłanymi na konkurs fotografiami, ich wnikliwej analizie i ocenie jury w składzie: Czesław Abratkiewicz - artysta fotografik, Liliana Sulej - współwłaścicielka zakładu fotograficznego Super-Foto, Danuta Wypart - inspektor Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji UM oraz Ewa Adamska - dyrektorka MBP przyznało trzy nagrody główne i pięć wyróżnień. Pierwsza nagroda za zdjęcie „Niebieskie Źródła” trafiła do tomaszowianki Danuty Pacan. Drugą nagrodę (również za utrwalenie na fotografii Niebieskich Źródeł) otrzymał Tomasz Kocik z Komorowa, a trzecią za zdjęcie „Radosne promienie” 16-letni Piotr Słowiński ze Sługocic (gm. Będków). Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy, nagrody pieniężne oraz wydawnictwa regionalne.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Roman Koziorowski, Marek Olczak, Diana Magdalena Jóźwik, Tadeusz Firuta i Agnieszka Oleszek. Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe i wydawnictwa regionalne. Nagrody zostały ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Wydział Informacji Turystycznej i Promocji Starostwa Powiatowego, Zakład Fotograficzny Super-Foto Liliany i Joanny Sulej, Bogdana Sobańskiego, Zbigniewa Bartosa, Andrzeja Walczaka i Izydora Józwika. Dla laureatów zagrał Piotr Przedbora, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary.
Prace wszystkich nagrodzonych osób można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w wypożyczalni MBP przy ul., Mościckiego 6 w godzinach pracy biblioteki.
Organizatorzy zachęceni dużym zainteresowaniem podsumowanego właśnie konkursu już teraz ogłaszają jego drugą część. Tym razem ciekawe zakątki naszego miasta i powiatu należy sfotografować w wiosennej szacie. Prace można składać do 10 czerwca na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej placówki pod adresem www.mbptomaszow.pl oraz w wypożyczalni MBP. Więcej informacji pod numerem tel. 44 724-67-39.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (1032) z dnia 29 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator