tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Koperty z nadrukiem ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Info-tech tym razem ogólnopolski

 
Uczniowie z Gliwic wyprzedzili tomaszowian w konkursie informatycznym, którego organizatorem już po raz piąty był ZSP nr 1, czyli popularny mechanik.Oni wygrali piątą edycję konkursu Info-Tech.


Przez pierwsze edycje Info-Tech przeznaczony był tylko dla gimnazjalistów z powiatu tomaszowskiego. Do obecnej zaproszono uczniów z całej Polski. W pierwszym etapie wzięło udział ponad trzystu. - Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki a także promowanie naszej szkoły, miasta oraz powiatu - mówi Maciej Pyśka, jeden ze współorganizatorów konkursu.
Pierwszy etap odbył się we wszystkich szkołach, które zgłosiły chęć udziału. Uczniowie za pośrednictwem Internetu udzielali odpowiedzi na pytania testowe. Do etapu drugiego, który rozegrany został 28 maja w ZSP 1, jury zakwalifikowało piętnastu najlepszych informatyków. Tym razem musieli się zmierzyć z zadaniami praktycznymi z zakresu technologii sieciowych i systemów operacyjnych. Do ścisłego finału weszło czterech najlepszych zawodników, którzy o zwycięstwo walczyli według zasad przypominających nieco znany telewizyjny teleturniej ?Jeden z dziesięciu? (odpowiedzi udzielał ten zawodnik, który najszybciej nacisnął elektroniczny guzik).
Ostatecznie najlepszym info-techowcem okazał się Michał Nosol z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach. Drugie miejsce zajął jego szkolny kolega Tomasz Techmański. Na trzecim i czwartym miejscu uplasowali się tomaszowianie - Marcin Gwiżdż i Mateusz Kuliński, uczniowie Gimnazjum nr 4.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Info-Tech zorganizowali uczniowie klas technikum informatycznego pod opieką Janusza Ptasińskiego i Pawła Węgrzynow-skiego. Patronem medialnym konkursu był TIT.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (1141) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator