zubry mTuryści dzwonią, a nawet pukają do bram rezerwatu. - Przepraszamy, ale nie możemy nikogo wpuszczać. Żubry będzie można oglądać najwcześniej za dwa lata. Czekamy na wyniki badań próbek gleby. Oby gruźlica już wygasła - odpowiada Katarzyna Mierzwa, kierowniczka Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach.

Ośrodek jest zamknięty dla turystów już od grudnia 2014 r. Taką decyzję podjęto po wykryciu gruźlicy. Później zwierzęta były skrupulatnie badane (po kilka razy). Niestety okazało się, że całe stado jest zakażone. Wszystkie żubry, zarówno z części pokazowej, jak i hodowlanej musiały zostać odstrzelone. Nie ma ich w Smardzewicach już od grudnia 2018 r.  

wyszarzenie

Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty