czuszka mCiekawy odcinek "Kuchennych rewolucji" można było obejrzeć w czwartek, 15 września. Wystąpili w niej tomaszowianie prowadzący i pracujący w knajpce "Czuszka" (wcześniej SmaczneGO) przy ul. Akacjowej.

Odcinek nakręcony wiosną w Tomaszowie można było zobaczyć w telewizji TVN dopiero teraz, ale trzeba przyznać, że zarówno nasze miasto, jak i zgłoszona do programu jadłodajnia, wypadły dobrze. Można było poznać jej właścicieli,  pracowników oraz problemy tego miejsca, które doprowadziły do tego, iż poproszono o pomoc słynną Magdę Gessler. Pokazane było też nasze miasto i mieszkańcy. Restaurację prowadzą Jolanta i pochodzący z Sarajewa Vlado.

Magda Gessler dokonała zmian w wystroju lokalu i trzeba przyznać, że jest to metamorfoza bardzo udana. Jest też nowa nazwa – knajpka Czuszka (to rodzaj papryki). Podczas rewolucji odbyło się szkolenie z obsługi klientów i zastawiania stołów, które przeprowadzili kelnerzy z jednej z restauracji Magdy Gessler. Na uroczystą kolację restauratorka zaproponowała zupę na jagnięcinie, faszerowane warzywa oraz djuveć, czyli bałkański gulasz. Vlado osobiście zapraszał tomaszowian spacerujących po pl. Kościuszki do odmienionej knajpki, częstując ich aromatycznymi kanapkami. Kolacja była udana, podobnie jak tradycyjna kolejna wizyta M. Gessler w "Czuszce". Pochwaliła kuchnię i na finał zachęciła, by wpaść na jeden dzień do Tomaszowa. Jolanta napisała dla niej wiersz.

Obecnie tomaszowianie i inni goście mogą zjeść w tym miejscu (oprócz dań z tradycyjnego polskiego menu) potrawy bałkańskie. Pewnej letniej niedzieli, już po rewolucjach, wybraliśmy się do knajpki i zamówiliśmy obiad, był smaczny i ładnie podany, a właściciel opowiadał o potrawach, a potem osobiście żegnał każdą osobę. Teraz pani Jolanta chętnie opowie nam nie tylko o wizycie Magdy Gessler, ale też o tym, że ona sama jest praprawnuczką Marii Konopnickiej. Chwilę musimy jednak na to poczekać, ponieważ po emisji odcinka, gości i zamówień jest dużo, a czasu przez to – mało.

J.D.

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty