marsz m- mówi tomaszowianka, która uczestniczyła w niedzielnym "Wielkim Marszu".

Na apel Adriana Witczaka – szefa tomaszowskiej PO odpowiedziało około 300 osób. Z naszego miasta do Warszawy wyjechali pięcioma autobusami. Sporo osób dotarło na marsz prywatnymi środkami transportu.

- Atmosfera była wspaniała – mówi Monika. – Wprawdzie nie dotarliśmy na czas na Plac Zamkowy, wprawdzie poruszanie się w tak olbrzymim tłumie jest męczące, ale wszechobecny nastrój radości, wzajemnej życzliwości i uśmiechy, które nie schodziły nawet ze zmęczonych twarzy, rekompensowały wszelkie niedogodności. Takiego nagromadzenia pozytywnej energii nigdy dotąd nie doświadczyłam.

 

Co ciekawe, wielu ludzi, z którymi rozmawialiśmy, nie jest zagorzałymi sympatykami Platformy Obywatelskiej. – Dla mnie bardziej liczył się wymiar społeczny wydarzenia niż fakt, że organizuje je jakaś konkretna partia polityczna – mówi Stanisław. – Mam po prostu dosyć tego co się w kraju dzieje – wszechobecnej obłudy, korupcji i traktowania Polski przez rządzących jak prywatnego folwarku.

A nie przeszkadza wam, że według oficjalnej telewizji uczestniczyliście w bronieniu ruskiej agentury i marszu nienawiści – pytam. – To jeszcze nic – śmieje się Agata. – Niebawem pewnie dowiemy się, że płacił nam Putin, a naszym celem był zamach na Kaczyńskiego. Nie wiedziałam – śmiać się czy płakać, kiedy znajomi relacjonowali mi to, co przekazywało np. TVP Info. Ale cóż, jak mawiał klasyk – tonący brzydko się chwyta.

Marsz 4 czerwcaPokaż galerie

and

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty