zubr mJuż 28 maja w Spale odbędzie się II RUNda Żubra. Impreza wraca po rocznej nieobecności.

Flagowym dystansem imprezy jest półmaraton, którego trasa w 95% wiedzie po leśnych ścieżkach i duktach Spalskiego Parku Krajobrazowego. Na dystansie półmaratonu startują nie tylko biegacze, ale również zawodnicy nordic walkingu. Trasa półmaratonu składa się z dwóch pętli po 10,8 km. Ciekawostką trasy jest wbiegnięcie na teren unikatowego na skalę europejską kompleksu bunkrów kolejowych w miejscowości Konewka i możliwość zobaczenia z bliska tych ciekawych obiektów wojskowych.

 W ramach imprezy sportowej  rozegrane zostaną następujące konkurencje:

 

– bieg na dystansie 21 km (dwie pętle)

– bieg na dystansie 5 km (jedna pętla)

– nordic walking na dystansie 21 km (dwie pętle)

– nordic walking na dystansie 5 km (jedna pętla)

– bieg dzieci na dystansie 300-1000 metrów.

 Warto dodać, że konkurencja nordic walking odbywa się zgodnie z zasadami fair play i aktualnymi przepisami techniki marszu, nad czym czuwać będą sędziowie.

 W ramach pakietu startowego uczestnicy wszystkich biegów otrzymują: numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, gadżet z logo biegów, upominki od sponsorów, a na mecie pamiątkowy medal zawodów, poczęstunek oraz posiłek regeneracyjny.

 Na zwycięzców wszystkich kategorii czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Start i meta zawodów są usytuowane w urokliwym miejscu, na zrewitalizowanym placu przy turbinie.

Regulamin, zapisy i pozostałe informacje na stronie biegu: www.rundazubra.pl.

and

Pin It
Dodaj komentarz
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.

Pogoda

Stan jakości powietrza według Airly
TOMASZÓW MAZOWIECKI

Giełda

Waluty