Wtorek, 16 czerwca 2026, Imieniny: Aliny, Anety, Benona

 

eden z kielichów po "wizycie" wandali trzymał się "na włosku"Wykonawca ledwo zdążył skończyć poprawki, a na przeprawie już pojawili się wandale. W miniony weekend zniszczyli ozdobne elementy zabytkowej konstrukcji. – Urwali cztery kielichy umieszczone przy ławach. Znaleźliśmy je na dnie rzeki i na skarpie – mówi nam Bogdan Kącki, burmistrz gminy i miasta Inowłódz.


O spalskim moście znowu jest głośno. Przez ostatnie tygodnie wykonawca usuwał niedoróbki (w ramach prac gwarancyjnych) po zakończonej w połowie grudnia ub.r. modernizacji. Największy problem był z opaskami – betonowymi chodnikami, które zostały poszerzone kosztem jezdni. Po zimie ich nawierzchnia zaczęła się kruszyć. Trzeba było skuć stary beton, wykonać dodatkowe zbrojenia i wylać trwalszą masę. Usuwano też pęknięcia, które pojawiły się na betonowych elementach. Głównie na ławach, z których część została odnowiona, a część zbudowana od nowa na podporach. – Te prace zostały zakończone i odebrane. Pozostało jeszcze tylko pomalowanie chodnika od zewnątrz – wyjaśnia burmistrz.


Jednak po minionym weekendzie zabytkowy most będzie wymagał kolejnych napraw. Tym razem za sprawą zniszczeń spowodowanych przez wandali, którzy urwali cztery ozdobne kielichy znajdujące przy ławach. Jeden z nich trzymał się "na włosku", a pozostałe zostały wrzucone przez chuliganów do rzeki i na skarpy. – Jak to zobaczyliśmy, to ręce nam opadły. Musiało kosztować ich to sporo wysiłku. Kielichy był solidnie przytwierdzone, dodatkowo przymocowane kotwami. Na szczęście nie uległy zniszczeniu. Udało nam się je w całości odzyskać. Wykonawca zobowiązał się do ich ponownego zamontowania – mówi B. Kącki.

Sprawcy nie pozostaną bezkarni. Przy moście zamontowane są kamery monitoringu, które rejestrują wjeżdżające pojazdy, ale też pieszych. Przypomnijmy, że ruch na moście odbywa się naprzemiennie, zgodnie z oznakowaniem. Pierwszeństwo mają pojazdy jadące od strony Ciebłowic. Obowiązuje ograniczenie tonażu do 20 ton i prędkości do 20 km/h. Z czasem ma zostać zamontowana sygnalizacja świetlna. 


Gmina przymierza się już do drugiego etapu modernizacji spalskiego mostu, w którym remontowane będą podpory, przyczółki i stalowa konstrukcja obiektu. Na ten cel ma obiecane pieniądze z rezerwy rządowej. Koszt będzie podobny jak w przypadku pierwszej części prac, czyli około 3,5 mln zł. – Prowadzimy uzgodnienia z Wodami Polskimi. Po pierwszym etapie przy moście powstała fajna strefa (teren oczyszczono) do wykorzystania na rozbicie namiotów – informuje wójt. "Nocowanie pod mostem" to może być niesamowita frajda. 

ag

Pin It

Komentarze





pajpress ogłoszenia

Naprawa sprzętu AGD

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały Urzędu Miasta

TIT - Tomaszowski Informator Tygodniowy
Agencja Wydawnicza PAJ-Press

ul. Długa 82
97-200 Tomaszów Mazowiecki,
tel. 44 724 24 00 wew. 28 (biuro ogłoszeń)
tel. kom. 609-827-357, 724-496-306

WYRÓŻNIONE

ZUS "stanie" na dwie godziny

Na środę, 17 czerwca zaplanowany zo...

Za ile koncert Akcentu i dlaczego brak miejsca dla innej muzyki?

Jak niedawno podawaliśmy, jedną z g...

Wracają termy, ale w formie basenów

W drugiej części sesji Rady Miejski...

Wojewoda wzywa Radę Powiatu do wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy

O sprawie Pauliny Sochy z PiS głośn...

Woda w zalewie czysta jak kryształ

Ma około 17 stopni Celsjusza i już ...

Święto kawalerzystów i miasta

Setki żołnierzy, ich rodziny, praco...

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przodownik" bez tajemnic 

– Nasi członkowie zasługują na jasn...

Koncertowa przystań

Począwszy od piątku, 3 lipca przez ...

Kiedy? Gdzie? Co?

Przed nami kolejny weekend pełen at...

Czy ktoś wysadził małe groty?!

Część nadpilickiego wyrobiska, jedn...

NAJNOWSZE

Czy ktoś wysadził małe groty?!

Część nadpilickiego wyrobiska, jedn...

ZUS "stanie" na dwie godziny

Na środę, 17 czerwca zaplanowany zo...

Wracają termy, ale w formie basenów

W drugiej części sesji Rady Miejski...

Wojewoda wzywa Radę Powiatu do wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy

O sprawie Pauliny Sochy z PiS głośn...

Za ile koncert Akcentu i dlaczego brak miejsca dla innej muzyki?

Jak niedawno podawaliśmy, jedną z g...

Bardziej popularne są u nas technika?

Zakończył się pierwszy etap rekruta...

Woda w zalewie czysta jak kryształ

Ma około 17 stopni Celsjusza i już ...

"Koszyczkowe" tańce

Zaprasza na nie Miejskie Centr...

Koncertowa przystań

Począwszy od piątku, 3 lipca przez ...

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przodownik" bez tajemnic 

– Nasi członkowie zasługują na jasn...

WYDARZENIA

Maślany festiwal w Lubochni

Mimo kapryśnej pogody XV Lubocheńsk...

Święto kawalerzystów i miasta

Setki żołnierzy, ich rodziny, praco...

Niedziela miodem płynąca [GALERIA ZDJĘĆ]

W Żelechlinku 7 czerwca odbyło si...

Pół wieku pod żaglami

Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglar...

Poszukiwania na zalewie

Na szczęście to były tylko ćwiczeni...

Takie i inne zdarzenia zaaranżowano...

30. Bieg Trzeźwości

W Parku Bulwary w niedzielę, 24 maj...

Bawili się na charytatywnej majówce

W niedzielę, 24 maja Wielka Majówka...

Jubileusz Aleksandra Dutkiewicza 

Obchody 55-lecia pracy twórczej art...

Przeżyli ze sobą ponad 50 i 60 lat

Wzruszająca uroczystość odbyła się ...

< /body>