Dziesiąty, jubileuszowy Gminny Koncert Pieśni Maryjnych odbył się 10 maja w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach.
Maj to w Kościele katolickim miesiąc poświęcony kultowi Matki Bożej. Mieszkańcy ozdabiają kapliczki kwiatami i gromadzą się tam na majówkach. Nabożeństwa majowe odbywają się również w świątyniach. Pieśni ku czci Maryi od ponad dekady wybrzmiewają w kościele w Smardzewicach podczas gminnego koncertu (zaczęło się 2015 r., potem były dwa lata przerwy ze względu na pandemię). W minioną niedzielę artyści spotkali się w smardzewickim sanktuarium już dziesiąty raz.
Na scenie zaprezentowały się zespoły: "Ciebłowianie", "Kalina" z Wąwału, "Sami Swoi" z Twardej oraz "Smardzewianie". Artyści wykonali zarówno znane i lubiane utwory, jak i mniej popularne. Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie utworu "Zapada zmrok". To bardzo znana maryjna pieśń związana z tradycją ludową. Dla wykonawców organizatorzy (Parafia św. Anny, gmina Tomaszów oraz Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Tomaszów) przygotowali upominki i dyplomy. Wszyscy spotkali się na wspólnym poczęstunku. Fotorelacje z koncertu można obejrzeć na naszym FB: https://www.facebook.com/share/p/18nWKgUZyu/
ag



Komentarze