tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZESPÓŁ Placówek Wychowania Pozaszkolnego sprzedam ...
czytaj dalej »

BIURO RACHUNKOWE - księgi, podatki, ZUS, kadry, ...
czytaj dalej »

DREWNO kominkowe i opałowe - transport gratis, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Pada, ale nie ma zagrożenia

 

Zarówno Nadzór Wodny ze Smardzewic, jak i powiatowy Wydział Zarządzania Kryzysowego cały czas nadzorują stan wody we wszystkich rzekach w naszym regionie. Okazuje się, że ostatnie opady deszczu nie wpłynęły znacząco na ich poziom. Na Wolbórce, Czarnej i Bielinie panuje stan średni. Wszystkie mniejsze rzeki są w swoich korytach, a ich poziom zwiększył się od kilku do kilkunastu centymetrów.
Nadzór Wodny ze Smardzewic profilaktycznie powiększa rezerwę w Zalewie Sulejowskim, dlatego we wtorek i środę (31 sierpnia – 1 września) z zapory zrzucane było od 80 do 72 mln m sześc. wody na sekundę. Nie ma to jednak związku z falą podwyższonego poziomu w górnych partiach Pilicy lub jej dopływach. Zapas zbierany jest na wszelki wypadek. Obecnie rezerwa w zalewie wynosi 20 mln m sześc. wody. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że podczas majowych podtopień rezerwa zmalała do zaledwie kilku milionów metrów sześc. i to przez kilka dni.
Pracownicy powiatowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego nie widzą zagrożenia, tym bardziej, że synoptycy zapowiadają poprawę pogody.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (1050) z dnia 3 Września 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
Artykuły


Informator
Warto wiedzieć
Twój TIT
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »

Prenumerata TIT Zaprenumeruj TIT
wprost na e-mail »