tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Elektryk,instalacje elektryczne. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Konkursy w większości rozstrzygnięte

 

Zarząd Powiatu z końcem maja ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów dwóch podległych mu placówek - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (mechanik) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (gastronomik). Chętni mogli składać swoje aplikacje do 12 czerwca. O funkcję dyrektora w obu szkołach ubiegało się po jednym kandydacie. Konkursowej procedurze poddani zostali w środę, 26 czerwca. Jak się można było spodziewać, w gastronomiku swoją kandydaturę ponownie zgłosiła Mariola Przybylska, obecna dyrektorka, pełniąca zresztą tę funkcję już od trzech kadencji. Od 1 września zacznie czwartą, bo zyskała akceptację komisji konkursowej.
Po głosowaniu komisji wszystko wskazuje też na to, że nowym dyrektorem ZSP 1 zostanie Dariusz Kwiatkowski, dotychczasowy nauczyciel wf. w SP 14. Zastąpi on Ryszarda Rupniewskiego, który kilka tygodni temu złożył rezygnację ze stanowiska.
Oboje kandydaci muszą jeszcze zyskać akceptację Zarządu Powiatu, ale z tym raczej problemu nie będzie.
Dwa wakaty na dyrektorskich stołkach w podległych sobie placówkach oświatowych miało też miasto - w Przedszkolu nr 3 na Niebrowie i w powstającym z połączenia Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola nr 16 Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Niemcewicza. I tu, i tu wpłynęło po jednej aplikacji. Oferta kandydatki na dyrektorkę Przedszkola nr 3 nie spełniła wymogów określonych w regulaminie konkursu. - Była to osoba z Tomaszowa, ale nie związana w ogóle z oświatą - wyjaśnia Leszek Tomczyk, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta. - Zresztą ta pani ostatecznie nie przystąpiła do konkursu.
W związku z tym wakat na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 3 nadal pozostaje wolny. Jak przypuszcza naczelnik Tomczyk, ze względu na okres wakacyjny nowy konkurs nie zostanie rozpisany, a stanowisko zostanie obsadzone przez prezydenta miasta w drodze powierzenia obowiązków. Póki co do końca sierpnia obowiązki te pełnić będzie Agnieszka Lewandowska, nauczycielka w Przedszkolu nr 3..
Dyrektorką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, zgodnie z przewidywaniami, została Kamilla Madzio, pełniąca obecnie obowiązki dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 13.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1197) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator